GyneFix; hormonsuz ve yan etkilerden uzak bir korunma

Dünyanın en iyi korunma yöntemlerinden biri olan spiral yeni geliştirilen Gynefix ile kadınları istenmeyen gebelikten daha sağlıklı koruyor.

Avrupa’da  20 yıldan fazla olumlu tecrübe şimdi Özel ATA Sağlık Hastanesi’nde hastalarına sunulmaktadır.

GyneFix güvenilir, hormonsuz ve yeni nesil bir doğum kontrol cihazıdır.

”Bir spiralin rahime uyum sağlaması yan etkileri AZALTIR ve kullanım devamlılığını ARTTIRIR’’

Günümüzde bilinen ve kullanılan T-spiraller kadınların 80%’inde yan etki yaratmaktadır. Bu yan etkiler kanama artışı, ara kanamalar, cinsel ilişkide ağrı, enfeksiyon riski, sancı gibi görülür.

GyneFix’in avantajı; çok küçük ve esnek  yapıya sahip olduğundan kadınların farklı boyut ve şekillerde olan rahimlerine uyum sağlamasıdır. Bu uyum diğer  spirallerde bilinen yaygın yan etkileri önemli ölçüde ortadan kaldırır.

En önemli özelliği adet döneminde kanama miktarını değiştirmemesi. Bu nedenle diğer bakırlı spiralleri kullananların yüzde 50’sinde oluşan kansızlık sorunu Gynefix kullananlarda gelişmiyor.

GyneFix rahim tavanına yerleştirilir ve 5 yıl boyunca yerleştirildiği günden itibaren çıkarıldığı güne kadar korunma etkisi devam eder. Bu yerleşim rahimde kaymayı, rahim duvarına batmayı ve dışarı atılmasını engeller.

Korunma etkisi sürekli bir şekilde bakır iyon salgılamasına dayanmaktadır. Bu bakır iyonlar spermlerin hareket etmesini ve yumurtanın döllenmesini engeller. Dolayısıyla döllenme olmadan gebelik önlenmektedir.

Korunma oranı diğer bakır spirallerden daha yüksek olduğunu, Avrupa’da yapılan klinik araştırmalar sonucu tespit edilmiştir.

Uygulanması kolay ve poliklinik ortamında gerçekleştirilebilir.

Çıkarıldığı andan itibaren doğurganlık tekrar oluşur ve hamile kalmak mümkündür. GyneFix kadınların doğal dengesini etkilemez ve müdahale etmez.

Pin It on Pinterest

Share This